Історія ліцею

Історична довідка

Бориспільська середня школа № 3 була відкрита у 1965 році. Будувалася швидко, за 1 рік по проекту шпиталю (оскільки цивільна оборона була загострено потрібна) для дітей, відселених із зони, відведеної для будівництва Київської ГЕС. Цей новий район стали називати Дубечанським. Школу відкривали дуже урочисто. Шанованим гостем свята був міністр освіти П. Ніколаєнко. Завідуючим райвно працював Корніяка Михайло Якович, а першим директором школи став його попередник Черніченко Зіновій Іванович.

У школі навчалося близько 1000 учнів, на паралелі – по 4 класи. У заклад приходили продовжувати навчання діти з восьмирічної школи № 2, а також з усіх шкіл міста до старшої школи, оскільки в школі № 3 було впроваджено виробниче навчання – автосправа. Був свій автопарк, трактор, 3 класи повністю обладнані для автосправи. Поряд зі шкільним спортзалом були роздягальні з душовими кабінками. На подвір’ї було багато квітів, насаджено багато дерев, дендропарк і зелений клас для проведення уроків географії. Шкільна їдальня приймала одночасно 160 учнів. Після того, як у місті було створено міжшкільний навчально-виробничий комбінат, у школі відмінили виробниче навчання. Чотири автомашини були передані до МНВК, одну лишили школі як не ходову, ще 6 довелося списати на металобрухт.

Учні щоосені допомагали шефській організації радгоспу «Бориспільський» у зборі врожаю. За цю роботу на спецрахунки надходило більш як 5 тис. карбованців. За ці кошти 2 рази на рік надавалася допомога дітям-сиротам і дітям з багатодітних сімей. Двічі купляли повний набір музичних інструментів для сучасного шкільного естрадного оркестру.

У закладі було створено кімнату-музей В.Севастьяна, колишнього учня школи, який загинув у Афганістані.

Саме в школі № 3 функціонувала одна з кращих бібліотек міста, завідувала якою Дубровська Т.В.

Багато випускників школи присвятили себе освітянській роботі, а деякі з них стали керівниками освітніх закладів міста, а саме:

  • Шевченко Людмила Василівна, директорка ліцею ім. Ю.Головатого;

  • Клименко Неоніла Іванівна, директорка ліцею «Перспектива»;

  • Пружинська Галина Дмитрівна, зав. ДНЗ № 1.

Бориспільський ліцей ім. Костянтина Могилка (раніше школа №5) очолювали: Бистра Людмила Григорівна та Мазур Світлана Григорівна. Косинська Людмила Валентинівна очолювала ДНЗ «Сонечко». Павленко Тетяна Володимирівна працювала начальником управління освіти і науки Бориспільської міської ради.

Йова Наталія Вікторівна є директором Бориспільського краєзнавчого музею.

Працівники закладу

Перший директор закладу З.І.Черніченко подбав про озеленення і навколо школи було висаджено багато різних видів дерев і кущів. Цей парк є прикрасою школи і сьогодні.

У школі працювали відомі в області педагоги, зокрема М.І. Верещага – учитель географії. Під її керівництвом збудовано перший у місті метеомайданчик та зелений клас.

У школі довгий час працювала талановита вчителька музики Кравчук Стефанія Василівна. Завдяки їй у закладі було введено поглиблене вивчення музики (працювала за системою Ж. Жовчака). Функціонували три хори різновікових категорій, оркестр народних інструментів. Педагог започаткувала вивчення духовної музики, написала вальс на честь школи № 3.

Школа пишається досвідченими педагогами, серед яких Кічинська Н.І. – вчитель історії, Рибаківська Г.О. – вчитель мови та літератури, вчитель-методист, Верещага М.І. – вчитель географії, заслужений вчитель, нагороджена орденом «Знак пошани». Учитель фізики Розовик Іван Тихонович (1966-1967 р.р.) власними руками за одне літо створив кабінет технічних засобів навчання, які працювали на дистанційному управлінні. Це було дивом на той час!

У 1973 році школу очолив Воробей Микола Васильович, який підняв заклад на новий публічний щабель. Школа стала опорною обласного відділу освіти. Сюди приїздили на навчання вчителі з області, з України переймати передовий педагогічний досвід. Учителі давали відкриті уроки в добре обладнаних ТЗН кабінетах. Ольга Іванівна Стирко, вчитель креслення, малювання своїми руками створила кабінет методичної роботи, де інформаційні стенди були оформлені на склі.

З 1980 року по 1990 рік директором стала Пилипенко Надія Миколаївна, якій довелося відновлювати та відбудовувати заклад, а саме: котельню приблизно з 1994 року вдалося передати до тепломережі, переклали теплотрасу, перекрили дах, привели в порядок харчоблок, спортзал, завезли нові меблі, провели підземні кабелі до школи, встановили спортивний майданчик, ігровий майданчик, тир для проведення змагань зі стрільби. Були створені кабінет обслуговуючої праці, один із кращих у місті (зав. Захарчук В.Г.), столярна і слюсарна майстерні, в яких кожен учень був забезпечений комплектом столярних і слюсарних інструментів для роботи на станках. 45 років пропрацювала, не змінюючи місця роботи, в ЗОШ № 3 Семенець Людмила Сергіївна, вчитель мови та літератури, зарубіжної літератури.

Школу очолювали директори:

1965 - 1973 р.р. – Черніченко Зіновій Іванович

1973 - 1980 р.р. – Воробей Микола Васильович

1980 - 1990 р.р. – Пилипенко Надія Миколаївна

1990 - 1996 р.р. – Хахуда Євгеній Іванович

1996 - 1998 р.р. – Вовк Олександр Миколайович

1998 - 2001 р.р. – Іванюта Павло Григорович

2001 - 2011 р.р. – Матлак Григорій Федорович

З 2011р – Панкявічене Ірина Анатоліївна.

Рішенням Бориспільської міської ради від 26 липня 2022 року № 1930-26-VІІІ назву Бориспільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Бориспільської міської ради Київської області змінено на Бориспільський ліцей «Патріот» Бориспільської міської ради Київської області.

На сьогоднішній день у закладі створені умови для розвитку особистості і творчої самореалізації, вміння працювати, вчитися.

Головним завданням нашого закладу є створення умов для розвитку творчої особистості дитини.

Стародавня мудрість говорить: «Якщо твої плани розраховані на рік – сій хліб, якщо твої плани розраховані на десятиріччя – посади дерево, якщо твої плани розраховані на вік – виховуй дітей».

1